יום שלישי, 30 ביולי 2013

פסטיבל בת-ים הבינלאומי לתאטרון רחוב 2013 | 21-24.8


פסטיבל בת-ים לתיאטרון רחוב 2013מתי?

 21-24 לאוגוסט 2013 

היכן? 
לאורכה של הטיילת המחדשת של בת-ים.

הפסטיבל צפוי למשוך אליו למעלה מ 50 - אלף מבקרים, אשר לרבים מהם הפך הביקור בפסטיבל למסורת קבועה.

בפסטיבל, המתקיים בפעם ה – 17 ברציפות ובניהולם האומנותי של ליסה ג'ייקובסון וגיל בכר שזוהי שנתם ה – 3 בפסטיבל , ייקחו חלק למעלה מ – 30 הופעות של אמנים מרחבי העולם הבאים מתחומי אמנות שונים כמו: תיאטרון, מחול, קרקס מודרני ומוזיקה.
בת ים- הינה החלוצה ופורצת הדרך בייסוד תיאטרון הפועל במרחב הציבורי. הפסטיבל מעודד אירועי תרבות מגוונים וזמינים והוא מעצב תרבות חיים עירונית ותוססת, אשר מציבה אותו בשורה אחת עם פסטיבלים מובילים בעולם.
השנה יעלו בפסטיבל 2 הצגות תיאטרון ישראלי-ברחוב בבכורה עולמית, 4 הפקות מקור של מחול ישראלי במרחב הציבורי גם הן בבכורה עולמית ומופעים מהארץ ומהעולם של קרקס ומוזיקה. השנה ייקחו חלק בפסטיבל 5 קבוצות אמנים מגרמניה, צרפת ובלגיה שיעלו מופעים מרתקים ומשעשים.
במסגרת הפסטיבל יתקיים השנה דו שיח אומנים מיוחד תחת הכותר:" למה?מה? תיאטרון ברחוב. מסתבר, כי בעיני רבים מתחום התיאטרון והאמנות ובעיני רוב ה"עם", יצירה אמנותית או הצגה שמתרחשת ברחוב "זאת לא אומנות" ולכן אין סיבה לקרוא לזה אומנות או תיאטרון. לכן גם אין צורך ממשי לתקצב את התחום, לחקור אותו באקדמיה, לכתוב עליו ביקורת אמנותית וכדומה...
----------------------------------------------------------------------------
המופעים הבולטים במסגרת פסטיבל בת ים לתיאטרון רחוב 2013:
מגמה Magma ("מרמבה + פירומניה") : קבוצת פירומניה בשיתוף עם המוסיקאי זיו איתן מתאחדים פעם נוספת לאחר 17 שנה ויוצרים מופע ויזואלי קצבי וסוחף. הקשר רב השנים בין האדם לאש בא לידי ביטוי בצורות מגוונות בתרבויות השונות.

Gravita ("קרקס Y" - קרקס אווירי): מופע המתרחש על גבי מנוף בין שמיים לארץ. אל המנוף מתחברים ומתחלפים אלמנטים שונים עליהם יוצרים האקרובאטים תנועות גיאומטריות מדהימות מעל לקהל . את המופע מלווה מוסיקה קצבית המשלבת מתופף אשר נמצא בגובה 30 מ' מעל לאדמה!

בנות בצריח (תיאטרון): לקראת פתיחת נמל בת-ים החדש על חורבות הנמל הממלוכי הישן, סמר״ית ג׳ני אברג׳יל ורבט״ית ג׳אנה רוזבובין מדובר צה״ל, מגיעות לחגוג את ניצחונות היהודים מחציית ים-סוף דרך אניות המעפילים ועד לקרב על המרמרה. חגיגת סוף קיץ מאלפת בהפנינג ימי וצבעוני בלוקיישן הכי ישראלי שיש.

Clouds (בלגיה – ליצנות): "התקרבו התקרבו נא! בואו לפגוש את ג'ק "מלך הדרכים". הוא האדריכל של הקיטור, הליאונרדו דה וינצ'י של הערפל, הרודן של האדים מייסטר העננים! מופע עם שחקן אחד ומכונת סוכר- (שערות סבתא) בקומדיה לא מתוקה מדי ...

TIMBER ("פרימיטיבס" בלגיה – תיאטרון) : זהו יומו של הנגר, וכדי לחגוג את המאורע השנתי, שני האחים מלטשים את הכלים שלהם ואוספים את לוחות העץ שלהם, עם מברג ביד אחת ומסמרים ביד השנייה, הם מתחילים לעבוד. קולות ליריים והלמות הפטישים ממלאת את חלל האוויר.

Trium Virage (צרפת – קרקס): בהשראת סרטים אילמים, גברת זקנה מגיעה לחוף עם שני שובבים שעושים מעשי קונדס. הם מתיישבים לארוחת צהריים, כשלפתע הסבתא נחנקת מחתיכת עוגה ומתעלפת. הבנים מנסים בכל האמצעים להחיות אותה ומכאן ממשיך רצף של ביצועים קומיים המציגים כישורים מדהימים של איזון וכוח, אקרובטיקה, בידור ופעלולים - בתלת-מימד !

TUBE DE CIRQUE ("Cirque Le Kit" צרפת -קרקס מוזיקלי):
מופע מוסיקלי בתנועה, מאחוריו למעלה מ- 500 הופעות ברחבי העולם. הלהקה התוססת והצבעונית מובילה את הקהל במופע בורלסק ליצני ומוסיקאלי לאורך הרחוב. המפגשים בין עולמו הקרקסי של פליני, לבין מוסיקת הקרקס, מאפשרים לששת המוסיקאים לאלתר וליצור אינטראקציות מטורפות עם הקהל.

עוץ נרוץ נרוץ ("כלים" - מחול): שתי נשים ודורותי על הרצפה, דרוכות, ערוכות ליציאה. משחק נוגע ללב בין הלבד והיחד והרצפה שביניהם.

אורפאוס מאוהב (תיאטרון): עיבוד מחודש למיתולוגיה עסיסית. אורפאוס בעל קול הקסמים מאוהב באאורידיקה הנימפה. כשהאדס, אל השאול חוטף אותה בגלל יופייה, אורפאוס רוצה להציל אותה. בשירתו הוא משכנע את האלים לתת לו הזדמנות כדי להחזירה והוא יוצא למסע המסוכן למען האהבה.

כלה צהובה (מחול): אישה בודדה מרדימה תינוק בחיקה. צלילי שיר מפריעים את הדממה ומעוררים באישה זיכרונות אשר מטלטלים אותה בין מציאות ופנטזיה. מהי המציאות ומהו החלום?

קרקס גלגמש (קרקס): בואו לראות את האיש החזק ביותר בעולם, את נערת הגומי הגמישה בתבל, את הגבר שקורא תיגר על חוקי הפיזיקה והאדם שביית את האש.

דו שיח אומנים – תאטרון רחוב לאן?
אומני ויוצרי תיאטרון ברחוב ובמרחב הציבורי בארץ ישראל, נמצאים בתקופה שמעמידה בפנינו מספר אתגרים לא ברורים מאליהם: הכרה אומנותית- מקצועית לתחום, התמקדות ביצירה מקורית ולא בחיקוי, התמדה ביצירה, ייצור קריטריונים, יצירת מניפסט לתיאטרון העתיק ביותר בעולם – תיאטרון תחת כיפת השמיים, בחלל פתוח וברחוב.


אירוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/546473668722149/

אין תגובות: